גרושה או אלמנה..??

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter

נפתחה הדלת ומולי עומדת אישה, במיטב הבגדים שמאפיינים את מיטב המותגים הכי נחשבים. שיער בלונדי במראה מצודד.

ישר ראיתי מולי אישה כריזמטית נחושה ודעתנית. ליוויתי אותה למשרד והתיישבנו..

היא הסתכלה עליי בעיניים ירוקות מדהימות ובראש מורם אמרה "דעי לך שהייתי כמעט אצל כולם כמוך". והחלטתי שאת אחרונה. אני רוצה תשובות"!!! טענה.

הסתכלתי עליה שוב והבנתי שהיא די נסערת אך באותה הנשימה דיי דעתנית ונחושה. ביקשתי את תאריך הלידה שלה וישר ראיתי משבר בחיי בנישואין.

ביקשתי את תאריך הלידה של בעלה והתחלתי… את נמצאת כרגע בשיא משבר בחיי הנישואין שלך. ואתם מובלים לגירושין, ציינתי. רייצ’ל (שם בדוי) הנהנה בראשה, וציינה שאני צודקת. "זו הסיבה שהגעתי אליך". אני רוצה לדעת מתי תיגמר הסאגה הזו, והכי חשוב האם אצליח לנגוס בחלק נכבד מהרכוש שלו?..

התחלתי לחשב את הצופן הגורלי שלה ומנגד את של בעלה והתחלתי לעשות הצלבות. בנתיים היא מביטה לעברי ואומרת.."מדובר ברכוש רב שצברנו ביחד עם השנים, ויש ברשותנו עסק מאוד מוכר מענף הפרסום שמכניס לנו פרנסה מרובה. אני רוצה את העסק ואת הבית!! יותר נכון, את תיקי הלקוחות. את כולו."

ראיתי תוך כדי מאבק של עורכי דין מהשורה הראשונה… ואימתתי את המידע הנ"ל מולה. "אני רואה מאבקים של עורכי דין”.. ציינתי בפניה. היא אכן אישרה והוסיפה.."לקחתי עורכי דין וגם הוא. אנחנו בעיצומו של מאבק עיקש בעלות של מאות אלפים. אני לא אוותר לו.

הרמתי ראש לרייצ'ל ואמרתי לה.. רייצ'ל, שבי טוב, אני הולכת למסור לך מידע שישמש אותך בהמשך במידה ותקשיבי לי. תתצטרכי לקבל החלטה גורלית…! רייצ'ל גיחכה וטענה שכבר שמעה הכל מהכל והיא רק רוצה לדעת האם היא תקבל את המשרד והבית ותצליח לנגוס ברכוש הרב.

חזרתי ואמרתי לרייצ'ל..תנשמי, את הולכת לקבל ממני מידע מפתיע… והתחלתי.

בגורלך יקירה יש התאלמנות ולא גירושין. בעוד כ- 9 חודשים מהיום. בעלך הולך לקבל דום לב בשעות הליל. את צריכה לקבל החלטה האם את הולכת להיות גרושה עם מחצית הרכוש או אלמנה עם כל הרכוש"..! ושתקתי.

נתתי לרייצ'ל את היכולת לעכל את המידע… והרמתי אליה מבט שוב. עיניה נפערו כלא מאמינה למשמע אוזניה. והפה שלה הייתה פעור..היה נדמה שהזמן עצר מלכת. ללא יכולת תגובה כלשהי. ידעתי שלמידע הזה היא לא הייתה מוכנה!! ידעתי זאת מבפנים.

שתקתי לעוד חצי דקה והמשכתי.. "אני מציעה לך לבטל את כל הליך הגירושין ולעשות את הכל על מנת לחזור אליו ולשקם את היחסים.. את הולכת להתאלמן ולקבל את כל הרכוש כולל המשרד המפואר ואת כל תיקי הלקוחות שלכם במילא. חבל בעבורך לחלק את הרכוש..האם את מוכנה לכך??

רייצ'ל הייתה עדיין בהלם..והתחילה למלמל.."הייתי אצל כל כך הרבה, אף אחד לא אמר לי את זה"..! את בטוחה??!! אני בטוחה השבתי לה.. את צריכה לקבל החלטה גורלית..או גרושה או אלמנה…? הוספתי בקול שקט.

רייצ'ל שילמה לי ויצאה לדרכה… היא לא ענתה לי לגבי ההחלטה שלה..ואני המשכתי בשיגרת היום שלי. כעבור מספר חודשים אני שומעת בחדשות על אותו גבר מפורסם שנפטר מדום לב באמצע הלילה..יהי זכרו ברוך. נזכרתי בה ותהיתי מה החליטה בסוף…

"את זוכרת אותי יקירה", זו רייצ'ל. "רציתי לומר לך שאני אלמנה, ועשירה". תודה לך… **השם הוא שם בדוי.

הסיפור הוא סיפור אמיתי.